Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Ощадбанк демонструє постійне зростання бізнесу за результатами 9 місяців 2019 року


Изображение 1
30-10-2019

Ощадбанк продовжує займати лідируючі місця в банківській системі України за обсягами чистих активів, кредитного портфеля клієнтів та залучених коштів від юридичних та фізичних осіб. При цьому темпи зростання ресурсної бази роздрібного бізнесу були вищими за середні по банківській системі.

Ощадбанк упевнено зберігає лідерство на ринку строкових депозитів фізичних осіб. Загальний обсяг таких вкладів перевищив 74 млрд. грн., а приріст з початку року, що становить 8,5 млрд. грн. (без курсової переоцінки), є найкращим результатом серед банків України і беззаперечним свідченням довіри вкладників.

За 9 місяців 2019 року портфель роздрібних кредитів Ощадбанку зріс на 1,9 млрд. грн. та становить 7,3 млрд. грн. Основні драйвери зростання портфеля – автокредити, іпотечні кредити та кеш-кредити. З початку року банк видав понад 2,5 тис. кредитів на придбання авто на суму 1,3 млрд. грн., що майже в 1,5 разу більше за кількістю, ніж за весь 2018 рік. У поточному році укладено 835 іпотечних угод на суму понад 416 млн. грн.

Ощадбанк упевнено утримує ІІ місце серед банків України за кількістю емітованих і активних платіжних карток, а також має стабільне ІІ місце на ринку еквайрингу України. За поточні 9 місяців Ощадбанк збільшив кількість активних карток на637 тис. одиниць. До системи дистанційного обслуговування «Ощад 24/7» підключились майже 3,9 млн. користувачів.

Банк займає ІІ місце на ринку залучення коштів юридичних осіб (61,4 млрд. грн. екв.) та ІІ місце на ринку кредитування юридичних осіб – чистий портфель становить 57,8 млрд. грн. екв. З початку року приріст коштів юридичних осіб (суб’єктів господарювання, бюджетних та позабюджетних фондів) становить 4,8 млрд. грн.

Ощадбанк активно підтримує сегмент мікро-, малого та середнього бізнесу. Протягом 9 місяців поточного року клієнтами банку стало ще 20 тис. представників малого та середнього бізнесу. Загалом банк обслуговує 174,4 тис. клієнтів сегмента ММСБ. Кредитний портфель клієнтів ММСБ збільшився на 1,5 млрд. грн. (+43%) і становить 5,1 млрд. грн., при цьому за приростом кредитного портфеля ММСБ Ощадбанк займає ІІ місце серед українських банків. Зокрема, мікроклієнтам видано понад 1 600 кредитів на суму 500 млн. грн.

Банк продовжує співпрацю в цьому напрямі з міжнародними організаціями (ЄІБ, ЄІФ, НУФ, WNISEF), бере участь у державних програмах фінансування (в рамках підтримки клієнтів АПК, ОСББ, фінансування муніципалітетів тощо), в партнерських програмах придбання сільгосптехніки та обладнання. В рамках партнерських програм з початку 2019 року було надано кредитів на суму 281 млн. грн., що на 60% більше ніж за весь попередній рік. Особливу увагу Ощадбанк приділяє фінансуванню підприємств АПК – лише за поточний рік агробізнесу ММСБ надано кредитів на 1,5 млрд. грн.

У червні 2019 року Ощадбанк здійснив перші розрахунки за електроенергію в новому сегменті ринку «ринок на день наперед». На сьогодні банк забезпечує обслуговування рахунків у режимі 24/7 майже для 600 учасників ринку електричної енергії.

У рамках програм фінансування муніципалітетів за 9 місяців 2019 року було профінансовано бюджети розвитку двох міст обласного значення на суму понад 1,5 млрд. грн.

За підсумками 9 місяців 2019 року операційний дохід Ощадбанку збільшився на 25% і становить 7,2 млрд. грн. Чистий комісійний дохід банку порівняно з відповідним періодом минулого року зріс на 18,6% і становить 3 млрд. грн.

Ощадбанк забезпечив прибуткову діяльність. Прибуток становить 189 млн. грн.

У вересні 2019 року міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило рейтинг Ощадбанку (Long-Term Foreign and Local Currency Issuer Default Ratings – довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній і національній валюті) з «В-» до «В». Прогноз – «позитивний».

Джерело: Ощадбанк

Экспертное мнение

Все больше украинцев доверяет свои деньги финансовым учреждениям Все больше украинцев доверяет свои деньги финансовым учреждениям
Андрей КИСЕЛЕВ, Председатель Правления Forward Bank В конце второго квартала начале третьего текущего года... Далее
В ГЛОБУС БАНКЕ лояльные клиенты получают повышенные процентные ставки В ГЛОБУС БАНКЕ лояльные клиенты получают повышенные процентные ставки
Дмитрий ЗАМОТАЕВ, Начальник Департамента розничного бизнеса ГЛОБУС БАНКА 5 сентября НБУ продолжил тенденцию... Далее
Этой осенью ТАСКОМБАНК готов приятно удивлять своих вкладчиков Этой осенью ТАСКОМБАНК готов приятно удивлять своих вкладчиков
Борис РАФАЛОВИЧ , Директор Департамента продаж розничных продуктов АО ТАСКОМБАНК Традиционно основные... Далее
В перші 4 місяці року близько 5% нових депозитів відкрито через Industrial24 В перші 4 місяці року близько 5% нових депозитів відкрито через Industrial24
Віталій КИСЛЕНКО , Директор департаменту розвитку бізнесу Індустріалбанку Нещодавно НБУ знизив облікову ставку... Далее
Українці довіряють банківській системі і особисто Forward Bank Українці довіряють банківській системі і особисто Forward Bank
Андрій КИСЕЛЬОВ, Голова Правління Forward Bank Незважаючи на активність політичних процесів в країні, зараз... Далее
Депозитный портфель физических лиц ТАСКОМБАНКА превысил 7,5 млрд грн Депозитный портфель физических лиц ТАСКОМБАНКА превысил 7,5 млрд грн
Денис РАКОВСКИЙ , Директор по продажам розничного бизнеса АО ТАСКОМБАНК Банки продолжают постепенно уменьшать... Далее

Архив раздела