Банки Страховщики Регуляторы Аналитика Подписка


Партнеры

Питання та відповіді про зміну власника "AXA Страхування"


Изображение 1
26-10-2018

23 жовтня 2018 року Група АХА оголосила про те, що уклала угоду з Fairfax Financial Holding Limited (Канада) про продаж всіх своїх компаній в Україні і вихід з українського ринку. Відповідно до умов угоди, Fairfax придбає 100% «АХА Страхування» і «АХА Страхування Життя» в Україні.

Вже 24 жовтня в Києві відбулася зустріч представника канадського холдингу Fairfax, першого віце-президента з міжнародних операцій Жана Клотье з співробітниками «АХА Страхування». На зустрічі також були присутні члени правління, голова правління Філіп Вотле і Вільм Лангебах, керівник регіону Європа, Близький Схід і Африка групи AXA.

З цього приводу ми підготували для вас відповіді на найпоширеніші питання про угоду, нового акціонера і майбутнє компанії.

Хто такі Fairfax Financial Holdings?

Fairfax Financial Holdings Limited - фінансовий холдинг, який займається страхуванням, перестрахуванням і управлінням інвестиціями. Його заснував Прем Ватса в 1985 році в Торонто, Канада. Більше про Fairfax ви можете прочитати тут.

«АХА Страхування» продали через те, що не приносили прибуток?

«АХА Страхування» - прибуткова компанія протягом 9-ти років, а за підсумками перших шести місяців 2018 роки ми отримали рекордний прибуток у понад 100 млн грн. Тому фактора збитковості в продажу немає.

Тоді чому AXA вирішила продати свою страхову в Україні?

Це частина нової глобальної стратегії АХА Group, спрямованої на спрощення з фокусом на меншу кількість ринків. Ось тут можна прочитати про цю стратегію.

Чому Fairfax купили компанії AXA в Україні?

Fairfax - добре відомий в своєму секторі міжнародний страховий холдинг. Вони зацікавлені в довгострокових вкладеннях, що підтверджено їхніми попередніми інвестиціями в страхування і сільське господарство в Україні.


Вид на даунтаун Торонто

Які переваги нового акціонера Fairfax для української компанії?

Fairfax надає можливість нам залишатися надійним і професійним гравцем ринку. Fairfax працює у децентралізований спосіб з автономними командами менеджерів, а це означає більш гнучкі і менш бюрократизовані процеси прийняття рішень з урахуванням особливостей українського ринку. Крім цього, Fairfax - це канадський холдинг. Канада в Україні вважається однією з найбільш дружніх країн, по-справжньому зацікавлених у розвитку України, що пропонують підтримку і допомогу в різних сферах.

AXA - це бренд і стандарти. Що буде з «АХА Страхування» за нового власника?

Наші стандарти і процеси не зміняться. З новим акціонером ми плануємо зробити нашу роботу більш гнучкою і менш бюрократизованою. Для наших клієнтів зміна акціонера буде непомітною. Ми продовжуємо працювати і нести всі зобов'язання без будь-яких змін в роботі.

Що буде з моєю страховкою? У мене договір КАСКО ще півроку діє. Що буде з «АХА Страхування» як з юридичною особою?

Всі договори страхування і зобов’язання продовжують діяти, відповідно до умов, на яких вони були укладені. Жодних дій від клієнтів у зв’язку з оголошеною угодою між АХА та Fairfax не вимагається. Українська юридична особа - страхова компанія - продовжує працювати, мова йде тільки про зміну власників. Весь бізнес залишається в силі, всі договори і кожен поліс діятимуть у всіх базах, в тому числі МТСБУ.

Чи треба мені перепідписувати договір страхування з новою компанією?

Ні, в цьому немає необхідності.


Укладання договору страхування

Якщо я зараз хочу укласти договір, то з якою компанією?

З «AXA Страхування». Ми продовжуємо працювати під брендом АХА до завершення угоди (від 3-х до 6-ти місяців), після цього буде нова назва компанії. При цьому всі договори залишаються дійсними, партнерські відносини будуть збережені, всі процеси і стандарти залишаться діяти.

Ви змінюватимете назву страхової компанії?

Так, ми будемо по-іншому називатися. Ми вже працюємо над цим.

 

Ваші співробітники і менеджмент будуть змінюватися?

Компанію придбали з усіма активами. Один з найсильніших - це наша команда. Змін в структурі ми не очікуємо.

 

А що буде з вашими партнерами? Вони залишаться? Я зможу в УкрСиббанку купити туристичну страховку, або КАСКО в салонах Renault?

Так, всі наші партнери продовжать працювати з нами. Ми вважаємо, що наші партнери позитивно і охоче сприймуть нового акціонера.

 

Адреси відділень, телефони, вебсайт - щось зміниться?

Ні, все залишається, як є. Адреси, контакти і режим роботи відділень, як і раніше, ви можете подивитися тут.

 

У Fairfax в Україні вже є страхова - Колоннейд. Будете об'єднуватися з нею?

Ні, об'єднання не планується.

Джерело: AXA Страхування

Экспертное мнение

Сейчас уже можно говорить о тренде по снижению процентных ставок Сейчас уже можно говорить о тренде по снижению процентных ставок
Дмитрий ЗАМОТАЕВ, Начальник Департамента розничного бизнеса ГЛОБУС БАНКА До последнего пересмотра учетной... Далее
2019 год может стать рекордным по прибыльности банковской системы 2019 год может стать рекордным по прибыльности банковской системы
Борис РАФАЛОВИЧ , Директор Департамента продаж розничных продуктов АО ТАСКОМБАНК Национальный банк Украины... Далее
Украинцы чаще стали размещать депозиты в иностранной валюте Украинцы чаще стали размещать депозиты в иностранной валюте
Оксана КОНЮШКО , начальник Управления развития продуктов и программ Forward Bank В текущем году наблюдался... Далее
Депозиты населения — это беззалоговый ресурс для кредитования Депозиты населения — это беззалоговый ресурс для кредитования
Дмитрий ЯКОВЛЕВ , Заместитель Председателя Правления Индустриалбанк. Начало года не демонстрирует резких... Далее
Все больше украинцев доверяет свои деньги финансовым учреждениям Все больше украинцев доверяет свои деньги финансовым учреждениям
Андрей КИСЕЛЕВ, Председатель Правления Forward Bank В конце второго квартала начале третьего текущего года... Далее
В ГЛОБУС БАНКЕ лояльные клиенты получают повышенные процентные ставки В ГЛОБУС БАНКЕ лояльные клиенты получают повышенные процентные ставки
Дмитрий ЗАМОТАЕВ, Начальник Департамента розничного бизнеса ГЛОБУС БАНКА 5 сентября НБУ продолжил тенденцию... Далее

Архив раздела